Česká kuchyně v Praze

Česká kuchyně v Praze není vůbec vytlačována zahraniční konkurencí, protože nejen naši, ale i zahraniční turisté jsou především zvědaví na pravou českou kuchyni. V Praze objevíte řadu stylových restaurací, krčem, pivnic i jídelen, kde vám bez zaváhání nabídnou kvalitní česká jídla za příznivé ceny. K nejznámějším pochoutkám patří staročeský guláš, borůvkové lívanečky, bramboráčky, vepřová pečeně s knedlíkem a zelím, pečená husa, kachna, kuře, zabijačkové pochoutky, kapr a mnoho jiných.

Dobroty z české kuchyně na vás čekají i v naší restauraci Platina poblíž Karlova mostu. V jedinečné atmosféře restaurace si pochutnáte na uzeném hovězím jazyku, pečeném jehněčím kolenu či králičím hřbetu. Vegetariáni mohou vyzkoušet například rukolový salát s bílým chřestem, ředkvičkou a kozím sýrem.

 

Staročeské dobroty pro mlsaly

V Praze přibývá míst, kde se snaží navodit staročeskou atmosféru. Snadno se přenesete třeba do středověku, a to nejen díky nabízeným jídlům a pití, ale také kvůli vytvořenému prostředí. Česká kuchyně v Praze s nádechem minulosti se dá ochutnat třeba v Krčmě U Pavouka. Vaše jazyky mohou přímo v krčmě vypátrat, co znamenají jídla jako Poslední večer našich pánů, Dřevorubcův oběd, Chasníkova svačinka, Mydlářova žebírka, Zikmundova krkovice, Pochoutka z českých lesů, Z našeho dvorku, Flákota českých horalů, Staročeské caletky plněné špenátem a zapékané sýrem. Pustit se můžete i do staročeských lívanců s domácími povidly, do jablečného štrúdlu nebo do škvarkové pomazánky na čerstvém chlebu.

 

Česká kuchyně v Praze má dalšího zástupce ve staročeské restauraci Novoměstský pivovar. Restauraci najdete v centru Prahy a uvnitř najdete i fungující minipivovar. Restaurace se zaměřuje hlavně na typickou českou kuchyni, ale něco k snědku zde objeví i milovníci zahraničních specialit nebo zdravé výživy. Snadno si objednáte pečenou husu nebo sele, svíčkovou, guláš, česnečku nebo konfitovaná kachní stehna. Zajímavá je i zdejší pivní ochutnávka zázvorového, banánového, kávového nebo karamelového piva.

 

Romantika pražských restaurací

V historickém prostředí se nachází restaurace U Betlémské kaple. Stylová restaurace leží na malebném místě a můžete ochutnat tradiční českou kuchyni i speciality. Připravují se rybí speciality, steaky, výborné nápoje. Podává se mnoho odrůdových jakostních míst. Restaurace U Zlatého Lva Praha je umístěna v prostředí s gotickými klenbami a vy zde vychutnáte staročeská jídla, ale také pokrmy z rakousko-uherské doby nebo sezonní speciality. V restauraci se necháte nejprve unést atmosférou 14. století a posléze vůněmi grilovaného kozího sýra, tataráčku, svíčkovou, guláše a mnohých jiných jídel.

> Rezervaci můžete provést zde.

Hlavní stránka

1 2